1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Marcin J

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-09, 20:10   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
OLILB napisał/a:
Jednak chciałem się dowiedzieć przed 7 miesiącami od stadium


Jeszcze raz napisze, moj SP Tesc mial robione RTG na 7 miesiecy przed diagnoza stadium IV, nic nie wykazalo, takze i u Towjej SP Mamy moglo tez by nie wykazac.

To co by bylo gdyby bylo.... mozna sie domyslac.

Ze swojej strony zrobiles wszystko, podobnie jak ja i Bonaj i wielu tu na forum, to rak nie dal am szans na uratownie bliskich.

Czy bedziesz drazyl temat czy nie to juz Twoja sprawa, nie powinienes miec naomiast wyrzutow sumienia, nie sposob jest "skanowac" cala osobe co pol roku, a tyle wystarczy aby bestia byla zaawansowana.

Jeszcze raz powiem, w momencie kiedy Mame zaczelo bolec biodro mogly (nie musialy) byc juz przerzuty odlegle, tak czy owak niewiele juz mozna bylo zrobic...

Jedyne czego mozna zalowac to cierpienie SP Mamy, bo bol kostny jest okropny a odpowiednio wdrozone leczenie przeciw bolowe moglo temu zapobiedz.

Teraz juz nic nie poradzisz, czasu nie cofniemy, nie zwrocimy zycia naszym bliskim...

Pozdrawiam serdecznie

PS nie bronie lekarzy, jedno wiem nie popelnia bledow tylko ten co nic nie robi...
Kazdy ma prawo do bledu szczegolnie gdy tak naprawde musza kontrolowac sie sami przed naszym NFZetem.
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Marcin J

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-04, 09:09   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Ja natomiast nie wiem o co ta cala dyskusja.

Czy lekarze nie umieraja na raka? Wezmy najslynniejszego transplantologa Polski, czyz nie marl na raka pluc?!

Moji drodzy mozna by tu debatowac w nieskonczonosc, ile mamy rodzajow raka pokazuje forum, ilu z nas regularnie sie bada pokazuje forum, natomiast jezeli mielibysmy sie badac w kierunku raka to co ile i ile tych badan musielibysmy wykonac (nie zaleznie od stopnia majatkowego), najprawdopodobniej predzej od naswietlania by nas rak dopadl niz z loteri!

Jena, Olilb;

Czy was kiedys cos nie bolalo, jezeli bolalo to czy sprawdzaliscie to pod katem nowotworowym... mnie samego kilka razy ba... kilkanascie razy w miesiacu cos boli, bol biodra moze byc z wielu powodow.

Jak napisalem to podstepny przeciwnik, i jezeli Mama miala bol biodra to najprawdopodobniej byl to atak wlasnie tego przeciwnika, i tak naprawde malo znaczacy jest czas wykrycia, przy odleglych przerzutach tak naprawde nie wiele da sie juz zrobic...

Widzisz, u mojego SP Tescia raka wykryto w momencie gdy przerzut do mozgu spowodowal niedowlad konczyny gornej, nie bylo kaszlu, krwioplucia, dusznosci... a byl rak pluc wielkosci brzoskwini, i tylko (jak juz wspomnialem) 7 miesiecy wystarczylo aby urusl do takiej wielkosci i dal przerzuty odlegle (wykonane RTG przy okazji badan pracowniczych "pluca czyste").

I ponownie Olilb,
Tu nie chodzi czy jestes dobrze usytuowany, nie ma to wiekszego znaczenia (ja tez mam kase), ale nie skanowalem ani SP Tescia ani siebie ani nikogo z rodziny co pol roku bo moga miec raka!!! Nie mozna popasc w obsesje bo na tym swiecie jest choroba na ktora nikt nie ma wplywu.

Na temat lekarzy czy tez konowaow sie nie wypowiem bo nie wiem na kogo trafiles, natomiast wydaje sie ze nie powinno sie nazywac tak ludzi ktorzy w lepszy czy gorszy sposob niosa pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Marcin J

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-03, 09:54   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Czy masz sluszne pretensje do lekarzy, mozesz miec ale czy to cos zmieni?

Ogolnie niestety ale rak pluc, czy to DRP czy NDRP jest szalenie podstepny.
Z wyniku TK wynika ze choroba byla juz w najwyzszym stadium, u nas na 7 miesiecy przed wykryciem raka w IV stadium pluca byly czyste (bylo wykonane badanie okresowe RTG).

Otoz,
Pretensje mozna miec, ale tu raczej nie do lekarzy, lecz do sluzby zdrowia, u nas niestety strasznie kulejaca jest ogolnie pojmowana profilaktyka.

Brak jest systematycznych okresowych badan.

Widzisz ja robiac pracownicze swiadectwo zdrowia musze wykonac RTG klp ktore jest wazne 2 lata! Oboje wiemy (znamy z autopsji) co w ciagu 2 lat moze tam urosnac.

Przykro mi bardzo ze spotkala Twoja Mame ta potworna choroba, ale mysle ze czas pogodzic sie z tym co sie stalo, na to nie mamy juz wplywu, tak samo jak i na postep choroby.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group